Aktualności EIP IT

EIP MEDICAL na Europejskim Kongresie Radiologicznym w Wiedniu - ECR 2013

Firma EIP MEDICAL miała przyjemność uczestniczyć w corocznym wydarzeniu, jakim jest ECR w Wiedniu - największe sympozjum medyczne w Europie, a zarazem jeden z dwóch najbardziej prestiżowych kongresów radiologicznych na świecie.

 

Oprócz wysłuchania licznych wykładów i referatów medycznych prowadzonych przez światowe autorytety z branży radiologicznej, mieliśmy niecodzienną okazję obejrzenia wystaw firm wiodących  na rynku diagnostyki obrazowej, co pozwoliło nam na doskonałe rozeznanie w najnowszych trendach światowych.

 

Naszą szczególną uwagę zwróciła ekspozycja firmy Siemens, prezentująca m.in. swoje najnowsze osiągnięcie z dziedziny obrazowania molekularnego – PET/MRI, rezonans magnetyczny pozwalający na wczesne wykrycie choroby Alzheimera. W dobie starzejącego się społeczeństwa technologia ta może okazać się nieoceniona w prewencji chorób osób starszych.

 

Z zakresu rozwiązań informatycznych dla teleradiologii nowoczesne i praktyczne rozwiązania przedstawiła firma Carestream. Jednym z najciekawszych produktów z jakim mieliśmy okazję się zapoznać była przeglądarka Vue Cloud, umożliwiająca pacjentowi wgląd do swoich danych obrazowych poprzez logowanie się na portal za pomocą wyselekcjowanego linka. Rozwój teleradiologii jest niewątpliwie kolejnym krokiem w kierunku dalszej informatyzacji służby zdrowia, która okazuję się być jedyną drogą rozwoju odpowiadającą  współczesnym potrzebom rynku medycznego.

 

Mamy nadzieję, że wraz z rozwojem technologii (zarówno sprzętu medycznego jak i rozwiązań informatycznych) będziemy mogli implementować najlepsze i najnowsze rozwiązania w coraz większej liczbie polskich placówek służby zdrowia, by zapewnić najlepszą opiekę medyczną na miarę naszych czasów każdemu pacjentowi.

Z pewnością wrócimy na ECR za rok!

 

 

Wróć