Rozwiązania PV

Kompleksowe rozwiązania z zakresu instalacji fotowoltaicznych

Obszar zastosowań systemów PV jest praktycznie nieograniczony i zależy wyłącznie od inwencji projektanta i inwestora. Zapraszamy do zapoznania się z różnorodnością systemów fotowoltaicznych i ich zastosowań a także do konsultacji eksperckich.
Fotowoltaika uważana jest za jedno z najbardziej obiecujących i przyjaznych środowisku źródeł energii. Z uwagi na swój potencjał związany z bezpośrednią konwersją promieniowania słonecznego na energię elektryczną przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego, ma ona szansę stać się w przyszłości alternatywą dla energetyki konwencjonalnej. Fotowoltaika, generując energię elektryczną w sposób zdecentralizowany i rozproszony, odgrywa kluczową rolę w tworzeniu zrównoważonego systemu gospodarowania energią.Schemat budowy systemu PV:

System fotowoltaiczny tworzy układ połączonych ze sobą modułów fotowoltaicznych wraz z innymi urządzeniami pomocniczymi. 
Do podstawowych urządzeń wchodzących w skład instalacji fotowoltaicznej należą:

  • moduły fotowoltaiczne
  • inwerter DC/AC
  • okablowanie i akcesoria elektryczne
  • akumulatory (opcjonalnie)
  • system montażowy
     

Współczesne instalacje fotowoltaiczne stosowane są do zasilania różnych obiektów, począwszy od obszarów poza zasięgiem sieci elektroenergetycznej, gospodarstw domowych i rolnych, domów letniskowych itp., aż do instalacji energetyki zawodowej i sprzedaży energii do sieci. Prognozy wskazują, że do około roku 2050 energetyka słoneczna będzie stanowić główną pozycję w wykorzystaniu źródeł energii.

Z uwagi na potencjał technologii fotowoltaicznej związany z bezpośrednią konwersją promieniowania słonecznego na energię elektryczną jesteśmy przekonani, że jest to technologia przyszłości i doskonałe uzupełnienie dla energetyki konwencjonalnej.