VarioSole

VarioSole

o montażu na wszystkich dachach skośnych
System montażowy do dachów o nachyleniu 10 - 60°
Stabilny, uniwersalny, z regulowaną wysokością
Kompatybilny z większością popularnych na świecie pokryć dachowych oraz konstrukcji nośnych dachu
Dostępne w wersjach kolorystycznych czarnej i srebrnej

VarioSole wyróżnia się ekstremalnie dużą możliwością dopasowania. Kompatybilny z większością popularnych na świecie pokryć dachowych oraz konstrukcji nośnych dachu.

Kompletny asortyment komponentów montażowych do pokryć dachowych, takich jak dachy z dachówki karpiówki, dachy łupkowe czy arkusze z blachy falistej lub trapezowej, a także innych pokryć dachowych

System montażowy PV do dachów o nachyleniu 10 - 60°

Możliwy montaż modułu PV wzdłuż i w poprzek dla wysokości ramy modułu 30 - 50 mm

Dostępne w wersjach kolorystycznych czarnej i srebrnej

VarioSole to uniwersalny system montażowy, niezależnie od rodzaju pokrycia czy konstrukcji nośnej danego dachu. Zapewnia maksymalną elastyczność i spełnia najróżniejsze wymogi względem budynków historycznych oraz elementów urbanistycznych na świecie, dotyczących montażu i mocowania instalacji solarnych.

VarioSole oferuje różne możliwości instalacji modułów PV na dachu i jest w ten sposób niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem, gwarantującym optymalne wykorzystanie powierzchni dachu.

VarioSole, ze względu na komponenty montażowe o regulowanej wysokości, nadaje się również do nierównych powierzchni dachowych.

Nie jest konieczny demontaż całego pokrycia dachowego. W możliwie największym stopniu wstępnie zmontowane części i szyny montuje się jako system szynowy za pomocą specjalnych haków dachowych do krokwi. Wymaga to zazwyczaj zdjęcia jedynie kilku dachówek, co efektywnie zmniejsza koszty.

VarioSole przekonuje atrakcyjnym stosunkiem ceny do korzyści, a dzięki swojej stabilności i wszechstronności jest wyjątkowo niezawodny.

Optymalne wyrównywanie nierówności dachu

Do modułów PV z ramą i laminatów

Warianty systemów i kolorów
W przypadku montażu instalacji PV na dachach skośnych decydującą rolę pełni wygląd końcowy konstrukcji. Ponieważ dla wielu planistów i inwestorów budowlanych bardzo ważny jest ogólny wygląd zewnętrzny nieruchomości. Aby sprostać tym wymaganiom estetycznym, system VarioSole oferuje optymalne rozwiązania.
VarioSole SE, system jednowarstwowy
Pionowy montaż modułów na poziomych szynach montażowych.
Warianty kolorystyczne: srebrne aluminium oraz czarny

VarioSole SE, system dwuwarstwowy
Poziomy montaż modułów dzięki mocowanym pionowo szynom montażowym na ramie podstawowej z szyn montażowych.
Warianty kolorystyczne: srebrne aluminium
oraz czarny

Jednakowy kolor materiału montażowego dzięki całościowo dopasowanym wersjom w kolorach: srebrne aluminium oraz czarny

Dzięki wszechstronnym możliwościom kombinacji, modułowy montaż systemu VarioSole pozwala na harmonijną integrację instalacji PV – bez zaburzenia estetyki dachu

Zarówno w przypadku poziomego jak i pionowego montażu modułów system VarioSole wyróżnia się łatwym planowaniem konstrukcji. Jednocześnie, dzięki uniwersalnym i wstępnie zmontowanym elementom, system jest bardzo prosty w montażu i przekonuje niskimi kosztami magazynowania za sprawą nielicznych, aczkolwiek wszechstronnych komponentów.

Nadaje się do wszystkich rodzajów dachów
Jeden system – pełny program. System montażowy VarioSole dzięki zmiennej konstrukcji skrzynkowej o modułowej jest w stanie pokonać prawie każdą techniczną przeszkodę. Jako profesjonalny, całościowy system montażowy do mocowania instalacji PV oczywiście przekonuje również szerokim wachlarzem możliwości mocowania, jak i dalszymi przemyślanymi artykułami dodatkowymi.

Aluminiowe haki dachowe – lekkie i mocne
Niska waga wynosząca 455 gram sprawia, że aluminiowy hak dachowy zapewnia wygodną i szybką pracę podczas montażu systemu VarioSolena na dachach tego świata. Jednocześnie aluminiowy hak dachowy jest odporny na ciśnienie graniczne oraz graniczne siły rozciągającej o wartościach powyżej 2,00 kN/m2 maksymalnych obciążeń i dzięki temu posiada aprobatę techniczną (numer badania DiBt Z-14.4-515). Jego szczególna zaleta: Ze względu na dużą nośność potrzeba mniej haków dachowych, niż podczas stosowania zwykłych produktów.